Môže byť outdoorový telefón aj dotykový?

Kedže sa to konštruktérom zo Samsungu podarilo, tak môže. Otázne je do akej miery je použiteľný, respektíve až do akých poveternostných podmienok sa dá s nim pracovať. To hovorím práve preto, že viem, aké nepríjemné je čo i len vytočiť telefónne číslo na dotykovom telefóne pri teplote -15°C. Produktové fotografie sú veľmi zaujímavé. Pozrime sa teda na technické parametre a odolnosť veľkého dotykového displeja.

Samsung Galaxy Xcover

Prvý vodotesný model Galaxy! Nie je to síce na potápanie, ale tlak vody v hĺbke jedného metra, by mu nemal robiť problém. Na jeho dizajne sa to však vôbec neukázalo. Čakali by ste pogumovaný telefón s hrubým odolným krytom a nie elegantne tenký smartfón.   U modeloch Galaxy sa použilo aj odolné sklo Gorilla Glass, rovnako je to aj v tomto prípade. Displej je veľký 3,6“ skonštruovaný technológiou TFT. Z prednej strany sú okrem displeja umiestnené aj tri hardwareové tlačidlá na lepšie ovládanie v špinavom prostredí.

Vybrať si môžete verziu Black Orange (hore) alebo Titan Gray (dole)

800 Hz procesor a operačná pamäť 512MB by mala zabezpečiť plynulý chod telefónu aj pri zapnutí viacerých aplikácii naraz. Napríklad ak budete využívať kompas na horách a prípadne v pozadí načítavať autobusové spojenia či foursquare. Všetko pôjde svižne a bez čakania. Interná pamäť 158MB mohla byť o niečo väčšia aj keď je doplnená o microSD karty do 32GB.Fotografie z modelov Samsung Galaxy sú na veľmi dobre úrovni, o tom svedčí aj 3,2Mpix foťák. Pre takéhoto odolného chlapíka by sa však zišiel aj kvalitný videozáznam (prípadné využitie ako GoPro) no s rozlíšením videa VGA nás asi všetkých sklame. Takémuto modelu samozrejme nesmie chýbať GPS, aby ste vedeli, kde ste zažili tie najväčšie adrenalínové zížitky.

Technické špecifikácie

  • operačný systém: Android 2.3 Gingerbread + TouchWiz UI
  • displej: TFT, dotykový (kapacitný), 320 x 480 b., 16 mil. farieb
  • fotoaparát: 3,2 Mpix, LED blesk, autofókus, záznam VGA videí
  • pamäť: 158 MB celková + microSD karta (do 32 GB)
  • prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA, Bluetooth, microUSB, Wi-Fi
  • ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, digitálny kompas, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer, IP67 certifikát
  • rozmery: 122 x 88 x 12 mm (100 gramov)
  • batéria:  Li-Ion 1 500 mAh, 13 h hovoru, 26 dní pohotovosti
  • cena: 270,-EUR (19.2.2012)


zdroj: fony.sk