Apple zakázalo predaj HTC zariadení v USA

Už začínam byť presýtený týmito správami s kým sa opäť Apple doťahuje. Veď pomaly na všetko majú patent. Aj na tie dvere na humne, čo sa otvárajú „Slide-to-unlock„. No k veci ale… Nie je to len Samsung, ktorý má s Apple problémy. Mrzutý nepekný darček dostalo na Vianoce HTC v podobe zákazu predaja zariadení v Spojených štátoch Amerických.

Komisia medzinárodných obchodov rozhodla v neprospech taiwanskej firmy HTC. Rozhodnutie platí od apríla budúceho roku a je špecifikované tak, že:

Od tohto dátumu nesmie spoločnosť HTC dovážať na územie USA svoje smartfóny s operačným systémom Android 1.5. až 2.2.

Potvrdiť to má však Mr. Prezident, ktorý tak urobí najneskôr do 60 dní.

Dôvod žaloby ???

Zdá sa mi trošku smiešny, ale neurobíte s tým nič, keď má niekto na to patent. Spoločnosti Apple prekážalo, že sa v HTC smartfónoch zobrazuje v obsahu textovej správy telefóne číslo, súradnice alebo aktívna URL adresa, z ktorej sa dá prekliknuť rovno na web. Jabĺčko si tieto doplnky v textovej správe dalo patentovať už pri prvom iPhone.

Nie je tu niečo čudné ?

Pri písaní tohto článku mi nedáva niečo zmysel. Ani vám nie? Prečo práve HTC, keď ide v podstate o operačný systém Android, ktorý toto podporuje ? Nuž asi preto, že nepriamo tak Apple útočí aj na tvorcov Androidu. HTC proti rozhodnutiu zareagovalo tak, že vydá aktualizáciu pre smartfóny, ktorá už túto funkciu správ nebude podporovať. S tým však musí súhlasiť Apple a dôležité slovo má aj prezident Obama.

  • roman pastierik

    apple si mysli ze toto ma vplyv len na firmy..opak je pravdou taketo spravanie  vplyva vo velkom aj na zakaznikov..uz by ma ani nenapadlo rozmyslat ze si kupim niekedy nejake zariadenie od jablka..

  • Zoltan Mitlik

    Ja mam len vyrobky apple, a ked som si tento clanok precital, tak sa mi zastavil rozum :D :D :D Im uz vazne *ebe :D nuz tieto vojny ma ale nezaujima a nie som ovplyvneny tym co kde jaka zaloba kto vyhral a prehral, proste mi k mojej praci a volnemu casu sedi viac Apple jak ine znacky a ich technologie :)