STV3 v HD kvalite

STV3 HD počas ZOH
STV3 HD

Česko-slovenská satelitná platforma Skylink, informovala, že počas ZOH (zimných olympijských hier) budú STV3 a ČT HD vysielať v HD kvalite.

STV3 od 12.2 – 28.2.2010, bude vysielať na frekvencii doterajšieho bebe tv HD. STV3 HD majú možnosť pozerať všetci majitelia kariet Skylink registrovaných na území Slovenskej republiky.

Naopak ČT HD budú môcť prijímať len použivatelia v Českej republike. Dôvodom je to, že počas ZOH sa budú na ČT HD vysielať miestami aj športové programy z ČT2 a ČT4, ktoré nie je možné prijímať na území SR.

Pre príjem HD programov musíte mať prijímač, ktorý dokáže prijímať vysielanie vo forme DVB-S2/MPEG-4. Viac podrobností o HD Technológií.

STV Trojka HD:
Satelit: Astra 23,5°E
Frekvencia: 12 109 MHz
Polarizácia: Horizontál
Štandard: DVB-S2/QPSK
SR: 27 500
FEC: 9/10

ČT HD:
Satelit: Astra 23,5°E
Frekvencia: 10 803 MHz
Polarizácia: Horizontál
Štandard: DVB-S
SR: 22 000
FEC: 5/6

Samozrejme aj Eurosport HD (na kartách Skylink) bude vysielať pre vás program zo ZOH.

zdroj: vs-elektro.sk/blog

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAlessandra Ambrosio
Ďalší článokMicrosoft Office 2010
Freelance fotograf a príležitostný grafik. Hlavne ale blogger, IT fanatic, nadšenec do internetu a marketingu... nedám dopustiť na skvelé autá a silné motorky :]
 • Jano

  Vie mi niekto poradit, ako naladim STV3 mam cesku kartu a od 12. 2. mi prestala vysielat . Zeby to bolo skvalitnenim vysialanie v HD kvalite / ja take TV nemam/?

 • VS-Elektro

  Dobrý deň, napíšte nám na vs-elektrotherm@stonline.sk a poradíme vám

 • dušan

  čaute,nevie mi niekto poradiť ako by som mohol pozerať STV3 online na internete.v telke ju nedokážem naladiť

 • Anonym

  zdravím ťa. Skús na tomto linku, ale STV3 vysiela iba niektoré športové prenosy – nevysiela stále. A problém s naladením na TV nemôže byť :) skús popísať svoj problém presnejšie, že prečo to nemôžeš chytiť na TV