Short film: Haunted Forest

short-film-haunted-forest-title

Začalo to zopár zábermi, ktorými som mal otestovať moju zrkadlovku a jej kvalitu videa. Napokon sa k tomu pridali dievčatá a s ich nápadmi sme priamo na mieste vymýšľali scenár. Posúďte, či sme z tohto prvoplánového videa spravili aspoň trochu „pozerateľnú“ snímku.

Čo máme? To dajme!

Asi takto nejako to prebiehalo. Čo sa našlo v kufri auta, to sa použilo. A keďže tam bola iba maska Anonymous a nôž, museli sme vymyslieť niečo na tento štýl. Bohužiaľ maska nesie odlišnú myšlienku, aká by sa hodila do filmu. Dokonca ani oblečenie som nemal vhodné – vôbec som nerátal s tým, že tam budem vystupovať aj ja. Hodilo by sa niečo jednoduchšie, menej farebné a viac zamazané. Mali sme však na to iba pár hodín. Tuším, že sme to zvládli za dve hoďky aj s cestou. Pôvodný koniec bol veľmi useknutý, a preto sme sa na druhý deň rozhodli dotočiť záver tak, ako ho uvidíte v tomto videu.

Moja zrkadlovka bohužiaľ nie je veľmi kvalitná na nahrávanie (keďže ide o prvé telo s možnosťou videa). Použil som objektív Nikkor 50mm 1.8 a spomínaný koniec už bol s Nikkorom 18-105mm. Rovnako výber hudby sa zdanlivo nezdá, ale je to veľmi zložitá vec. Bohužiaľ sa mi nepodarilo nájsť nič, čo by tam viac pasovalo a bolo voľne použiteľné. Takže sme si to vyskúšali a možno nabudúce spravíme niečo normálne s trochou pointy a štipkou emócií :)

 • R.V.

  super zabery, myslienka, dobre nacasovanie, hudba v pohode :)

 • Viktor Jancik

  Podarené, teším na ďalšie…

 • pekne ;)

 • Sonjoe

  dobra haluska… :) ja jedine by som vytkol to trasenie, viac jemnych pohybov, inac zabery aj secko super :)

 • Martin Kőrösi ©

  Niektoré veci by som ti okritizoval, ale radšej nie :) Priateľka si ale všimla dva detaily:

  1) Keď dievčatá utekajú do auta, tak sa nepochopiteľne usmievajú. Veď im ide akože o život, nie? :)
  2) Keď bežia k tomu autu, tak tie pohyby rúk vyzerajú byť, ako keby si z toho robili srandu :)

  Ale inak paráda! Najmä ten záver sa mi páči ;)

  • Martin Kőrösi ©

   Počuj a teraz pozerám, že tá slečna v bielo-čiernom, keď vyšla z auta, mala tašku cez plece a v lese ju už záhadne nemá :))

   • vieš, chyby vo filme, tie musia byť :) ani Titanic sa nezaobišiel bez nich. Nie že by som to teraz porovnával. #justjoke Ale máš dobrý postreh, aj keď to, že sa baby smejú je vidno aj z troch kilometrov, ale tak vieš aké to bolo vtipné…ja som mal tiež isto vyškerený ksicht pod tou maskou. Technika je vyskúšaná, nie je to bohvie čo, ale pozerať sa na to dá – takže nabudúce sa už bude dávať pozor na detaily :) Vďaka za zastavenie!