Preladenie programov Skylink do 1.2.2012

Mnohí diváci sa už na mňa obracajú, že sa boja výpadku programov z balíka Skylink. Preto som sa rozhodol túto situáciu objasniť. Televízia sa stále vyvíja a pribúdajú nové programy. Tie potrebujú svoju frekvenciu, aby mohli byť vysielané cez satelit k vám domov. Aby bol v tom poriadok a každý program mal dostatok miesta potrebuje svoj transpondér. Preto sa môže stať, že spoločnosť niečo zmení, ako v tomto prípade.

Všetky SK programy na jednom mieste

Ak nastane zmena tejto frekvencie, je potrebné ju na vašom prijímači (teda satelite/TV so zabudovaným satelitom) preladiť. Spoločnosť Skylink túto zmenu vopred plánovala a načasovala ju tak, aby sa všetky potrebné zmeny udiali v krátkom časovom úseku a nevystavili tak svojich divákov častému prelaďovaniu alebo volaniu odborných technikov. Dokonca všetky slovenské programy majú jeden spoločný transpondér.

Parametre transpondérov

Satelit

Kmitočet
(MHz)

Polar.

FEC

Symbol. rýchlosť
(kS/s)

Programy – názov predvoľby

23,5°E

11 836

H

5/6

27 500

STV1, STV2, Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, TV Patriot

23,5°E

11 797
DVB-S2
8PSK

H

3/4

27 500

Nova HD, Nova Sport HD, Eurosport HD, History HD, Golf Channel, Sport 2, Paprika, HBO Comedy

23,5°E

11 895

V

5/6

27 500

TV Barrandov, Retro Music Televison,TV8, Fashion TV, CETV, STIL TV, Viasat History, Viasat Explorer, Spice, Viasat Nature, NGC, NG Wild, MGM, History, duck

23,5°E

12 070

H

3/4

27 500

Sport 1, NOVA Cinema, MTV, Eurosport 2, Prima LOVE, NOVA, Prima COOL,FILMBOX, FILMBOX PLUS, JimJam

Termíny preladenia

Neplatená ponuka SD Neplatená ponuka HD Platená ponuka
prelaďte najneskôr 1. 2. 2012 prelaďte až
1. 2. 2012
prelaďte až
1. 2. 2012
Nova , Prima COOL, STV 1, STV 2, Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, Fashion TV, TV 8, TV Patriot, STIL Nova HD Eurosport, Sport 5, Discovery, History Channel, NGC, NG Wild, Viasat Explorer / Spice, Viasat History, Viasat Nature, Fishing & Hunting, FILMBOX, a ďalšie….

Ak máte problém s preladením, popíšte  vašu situáciu do komentárov.

 • Arafatna

  ste tu mohli dat rovno aj postup ako to nastavit!!!! to ze su tu parametre neznamena ze to hned kazdy pochopi kde sa to nastavuje

  • Postup je na každom prijímači odlišný. Spoločné však je, že treba vôjsť do inštalácie a potom buď spustiť automatické vyhľadávanie (nemusí však nájsť nové frekvencie) alebo manuálne vložiť všetky hodnoty z vyššie uvedených tabuliek a spustiť vyhľadávanie. Satelit nové programy zoradí na koniec zoznamu. Potom cez editáciu programov treba vymazať staré slovenské programy (STV1 Preladte, Markíza Preladte,…) a na ich miesto presunúť tie nové z konca zoznamu.

   • Katka

    Naladenie sa mi podarilo, len neviem ako mám vymazať tie staré programy s prelaď a dať tie nové na ich miesto . Máme link box.  Katka

    • Spôsobov je viac. Teda podľa značky, konkrétne s vašim nemám skúsenosti, ale v podstate musíte vôjsť do Menu -> Editácia programov (upraviť programy alebo niečo podobné). Keď sa dostanete na zoznam označte ten program, ktorý chcete vymazať a kurzorom prejdite na tlačítko vymazať (alebo potvrďte zvyčajne červené tlačítko) u niektorých sa dá vymazávať aj po skupinách. Keď budete mať všetky vymazané, potrebujete premiestniť tie z konca zoznamu dopredu na obľúbené pozície. Všeobecne platí, že musíte program chytiť či už potvrdením na premiestniť/posun alebo stlačením farebnej klávesy (zvyčajne zelená,biela,modrá). Tento postup by mal byť zapísaný aj v manuály od vášho prijímača.

     U niektorých prijímačov sa nechodí do editácie programov cez menu a inštalácia, ale po otvorení zoznamu programov (klasicky cez tlacitko OK v strede) sa stlačí klávesa OPT+ a nastaví sa potrebná funkcia (presun/vymazať/premenovať…)

  • snazim sa to nastavit ale nejde mi to vsetko som nastavila ale neviem nastvit index tp …ako tam mam dat to cislo 5/6

   • niektoré prijímače nemajú nastavenie FEC – čiže si to vyberú automaticky a netreba to zadávať. Index TP je iba poradové číslo daného transpondéra zo všetkých naprogramovaných v prijímači. Čiže napríklad 13/77 (to však nie je FEC 2/3, 3/4,  5/6…). Skúste teda automatické ladenie, prebehnúť celú družicu

 • Zelenezlato1

  Vie nam niekto poradit?  Ladili sme  kanaly podla vyssie uvedenych parametrov (kmitočet 11 836, polarizácia horizontálna, FEC 5/6, a symb. rychlost 27 500) na Astre 3A, 3B).
  Nedaju sa nam však naladit kanaly STV 1, STV 2, JOJ, JOJ plus, DOMA, ale naladili sme len zahranicne stanice.

  • Toto sa stáva v prípade, keď sa vám frekvencia zhodovala s rovnakou na inej družici, kde sú pochopiteľne iné programy. Musíte túto frekvenciu ladiť na družici Astra 23,5°E – niekedy označovaná v prijímačoch ako Astra 2 alebo Astra 3A.

   • Zelenezlato1

    Tu frekvenciu sme ladili na satelite Astra 3A/3B, teda 23,5 °E. Mali sme moznost este vyberu na Astru 1, ale tuto moznost sme nedali. Neviete nam nejako inak poradit? Sme zufali..

    • Mne sa toto stáva, ak nie je nastavená parabola správne, čiže je na inej družici, kde je akurát táto frekvencia. Ak však máte iba jeden konvertor v parabole a nemáte ani motor (čiže príjem z iných družíc môžeme vylúčiť)  tak problém bude niekde inde.
     Skúste dať preladiť aktuálnu frekvenciu STV (prípadne hocijakú inú, ktorá má kvalitu signálu) v manuálnom režime ale zapnite VYHĽADÁVANIE SIETE (niekedy označované aj ako NIT). To vám preladí celú družicu a nájde aj frekvencie, ktoré nie sú predvolené v prijímači. Samozrejme budú tam aj ostatné zahraničné ale mali by sa medzi nimi objaviť aj tie nové slovenské. Vyskúšajte… 

     • Zelenezlato1

      Dakujeme, vyskusame :)

 • Nikolaj_r

  Neviem kde robim chybu ale ked idem presne podla navodu a instrukcii, na danej druzici naladim max 6 nemeckych programov. Na tych slovenskych stale vypisuje ,,preladte,, ale to som uz robil v predchadzajucom kroku, ja uz fakt neviem ale travim pri tom druhy den a som z toho total zufaly.

  • Skúšali ste preladiť celú družicu automatickým ladením? (najlepšie so zapnutým sieťovým vyhľadávaním – viď komentár vyššie). Každý prijímač to má síce iné, ale v princípe musí mať možnosť nastavenia rovnakú, takže to tam musí byť. V prípade niektorých prijímačov je v spodnej časti farebná legenda k tlačidlám. Musíte sa dostať do editácie TP (zvyčajne žlté) kliknite na Pridať TP (väčšinou zelené) a vložíte tam novú frekvenciu. Tú potom preladíte. Ak ladíte na správnej družici, správnu frekvenciu, tak by vám tam žiadne nemecké nemalo vyhľadať.

   • samotar

    Ja mám presne opačný problém. Za boha neviem naladiť nemecké programy a nikde neviem zohnať ich frekvencie. Nekupoval som si sky link aby som pozeral slovákov a čechov! Môťete prosím pomôcť? Ďakujem.

 • Nikolaj_r

  Viete, problem je v tom ze programy funguju, iba slovenske Joj, atd mi vypisuje (preladte)… tak podla navodu nastavim novu druzicu a parametre, dam vyhladat programy a najde mi iba 6nemeckych + ostatne stanice ostavaju s tym ze opat slovenske treba preladit.
  Naozaj neviem co robim chybne. Ako keby sa to neulozilo alebo co ja neviem, pouzivam zariadene topfield 6000cr a vsetko vykonavam podla printscreen navodu ktory je tiez pripnuty na webe skylinku.

  • Anonym

   zadaj MENU…Instalaciu…Satelit (daj Astra 23,5E, potvrd OK),  potom hybaj kurzorom nizsie na                                     transporder (11 836/H/27500/5/6) …potvrd OK , zas hybaj nizsie na                                     frekvenciu    (Univerzalne)
                                                          22 kHz            (automat.) 
                                                          DISED qC       (Vyp.)
                                                          Nast. GOTOX (stlac OK)
                                                          Motor               (Vyp. ak nemas motor)
                                                          Len FTA          (nie)
                                                          Satelit vyhl.  (satelit OK)
    
   nechaj vyhladat… zatial si definoval iba antenu.
    
    
   Ked si toto vsetko absolvoval musis ist znova do menu a zadat vyhladanie satelitov a kliknut na Astra 23,5 a klikni dole na ceveny puntik vyhladat vsetky kanaly.
   Pockas na vysledok a hybaj vyhladavat od konca, lebo ti ich zacne radit napr. mne od 1769 barandov
   1768 Nova
   1765 STV2
   a764 STV1
   1762 markiza
   atd.,
   potom si ich uz hravo preladis kam chces…

 • Helap

  Máme naladené české a slovenské programy, ale na obrazovke je asi 10 cm  zhora asi 10 cm široký  vodorovný  čierny pruh. K tomu v žiadnom programe nefunguje teletext. Kde sme urobili chybu ?

  • Ladenie s týmto nemá nič spoločné. Ak sa vám program naladil, tak musí fungovať. Takže orezanie obrazu má na starosti televízor/monitor. Samozrejme pomer strán sa dá nastaviť aj na prijímačoch, ale s ladením to spojené byť nemôže. Teletext rovnako. Ak ho daný program poskytuje, prijímač ho zobrazí.

 • imro

  instaloval som ako radi aresto naslo mi 73 programov ale markiza stv joj atd. tam niesu neviem si s tym poradit 

 • Julianus

  prave som si uz totalne rozladila celu telku, mala som aspon tie ceske programy, a teraz uz nemam nic, zajtra si pojdem kupit antenku na signal, a budem mat len tri programy, ale fakt uz kaslem na cely satelit :(

 • Julianus

  este pokus:

  v menu mam napisane:

  satelit astra 23,5ELNB-Ttyp = univerzalnyTP – index = 16,77DiSEqC = disableotocne zariadenie = vyp0/12V = zappolarizacia = autoToneburst = vypLNB-napatie = zap  

  tak, a co s tym mam teraz robit? prosim pomozte mi skor, kym z toho nedostanem infarkt, dakujem

  • Nastavené to máte správne, pozrite, či je index TP vaša žiadaná frekvencia 11836 – prejdite kurzorom na Index TP a kliknite na OK malo by sa to rozrolovať a vyberte 11836. Tá bude v zozname len ak ste ju tam predtým pridali, čiže zadali ručne cez pridať TP.

 • John-ko

  Presne ako napísal ,,aresto,, mali sme u nás 2-och akože ,,mechanikov,, a nič a po tomto vyskúšaní bummm a všetko ide v max poriadku.Len chcem doplnit že treba zapat autom. vyhladavanie na zap. Aspon ja som to tak musel urobit, ked to nezapnem tak mi vyhladá len nejakých 8 kanálov a ked zapnem tak nejakých 160, tak pozor.Čafte

 • Lukas Sedivy

  Ja som to včera nastavoval a STV aj tak stale vypisuje preladte. Kašlem nato asi zavolám technika. Niekde tam bolo treba nastaviť FEC 5/6, to som v žiadnej časti menu nenašiel. Možno by predsa len pomohlo zmazať tie staré programy ako tu niekto poradil, to asi ešte vyskúšam. Pritom som ale vyhodil nejake 2 satelity zo zoznamu, samozrejme nepmatam si ktore, kurnik toto je akcia… Bezny clovek ma z toho hokej hehe.

 • John-ko

  Môžete mi ešte vysvetliť toto.Ako som hore spomenul pred chvíľou som to všetko plne spojazdnil a asi tak po hodinke keď som nebol pri TV, tak mi to teraz vypisuje ,,Slabý alebo žiadny signál,,.Pritom som pri TV ani ja ani nikto nebol a nemalo sa s ním fyzicky nič porobiť.A včera sa toto isté stalo mojim známym keď som im prelaďoval TV, všetko išlo a dnes mi volali, že im to zasa neide a robí im to to isté čo aj mne.Budem veľmi vďačný za akúkoľvek radu, ak sa pohnem z miesta. ;)

  • Nemôže to mať súvis s tými mrazmi? Sneh nepadal, takže ten bude v parabole len ťažko, rovnako aj konvertor mohol zamrznúť (niekedy ho úplne roztrhne). Ak ste do toho nezasahovali musí to byť len takáto vec, čo by nikto ani nepredpokladal. Pozrieť treba od konvertora, F-konektory, prípadne ak máte nejaké spojky až domov. A ozaj ostatné programy vám idú ? Či bez signálu je úplne všetko? Skontrolujte indikátor signálu ak NIE JE kvalita signálu, tak nie je správna poloha ale ÚROVEŇ musí byť, to znamená spojenie s konvertorom (cez kábel) že je v poriadku

 • John-ko

  No takto aby som to upresnil.Ja čo mám vedľa televízora satelitný prijímač ,,Openbox (neviem teraz jaké číslo z hlavy),, a v ňom keď je karta tak všetko IDE normálne.Ale!!!Kúpil som nový televízor zo zabudovaným prijímačom a keď dám do neho tú kartu čo som mal predtým v tom Openboxe, tak ako som spomenul hore to chvíľu (cca hodinu) išlo, ale teraz už zasa nemôžem naladiť žiaden slovenský ani český kanál.Chytím asi 1200 programov ale sú všetko zahraničné.Tak predpokladám že v mraze to nebude keď na Openbox programy idú.Či??? ;)

  • nie ak máte jednu parabolu a na prijímači to funguje tak to musí aj na TV. Mnohokrát je to na televízii komplikovanejšie ako na samostatnom prijímači. Veľmi ťažko sa hovorí podrobnejšie takto na diaľku…

 • Hena bacova

  mam taky problem, nejde mi hbo comedy na novej frekvencii,cim to moze byt.vsetky ostatne programy su v poriadku.dakujem

  • Aj keď je HBO Comedy program kategórie SD, je vysielaný ako DVBS-2, preto potrebujete HD prijímač. Máte?

   Rovnako vysielané sú aj Paprika, Sport2, Golf Channel, Kino CS, Muzika CS, Doku CS,

 • Erikk9

  mozem vas o postup preladenia na modeli Opticum 4000 tscx plus, dnes som sa s tym bavil 2 hodiny a nijak raz to nechcelo ist :/

  • Jofo

   Mam opticum 4000TSCX a nemam problem s naladenim. Programy mam naladene. Problem je v tom, ze po case mi zacne mrznut, zasekne sa obraz, a hlasi ziaden signal. Je problem v tom, ze mam kartu CSlink cryptowork a nemam irdeto ani karta vymena este?

 • Blahut Lukas

  Mám problém ako väčšina, všetko zadám a nájde mi 6 nemeckých programov, alebo 700 kadejakých, už mi našlo aj stv preladte,,,,, už som skúšal všetko a nie a nie naladiť slovenské,,, prosím o radu,, ďakujem

  • Blahut Lukas

   Mám Skylink v paneláku*

   • Ak váš prijímač nemôže nájsť frekvenciu, ktorú nemá v zozname, mal by ju nájsť, keď ju zadáte ručne. V menu inštalácia / alebo vyhľadávanie, niekde tam, kde sú všetky tie družice a zoznam transpondérov. Editovať TP -> Pridať TP -> vložiť aktuálnu frekvenciu 11836 (a dalsie parametre) -> preladiť automaticky celú družicu a už by sa to tam mohlo objaviť.

 • Aandrejka1

  dobry den,ja mam tiez problem s nastavenim,slovenske kanaly mi chvilu bezia,potom mi zacne sekat obraz a ukaze mi ziadny signal..ale ceske kanaly mi idu vsetky bez problemov,krasny obraz .ako je to mozne?

  • Včera mi to u jedného zákazníka robilo opačne. Slováci išli pekne, ale české programy sekali. V prípade malej parabolky musí byť presne nastavená pozícia (v podstate to platí aj u veľkej, len je tam o trošku väčšia vôla) a rovnako aj konvertor. Ak je mierne potočený, tak sa česká vertikálna frekvencia (pomyselne) bije so slovenskou horizontálnou. Vtedy stačí pootočiť konvertor do správnej polohy a obe družice budú mať plný signál.

   Môžu do byť ale aj ďalšie dôvody – nepresná pozícia paraboly, kódovanie (najlepšie je mať už vymenenú kartu s kódovaním irdeto a rovnako aj prijímač, zabezpečí sa tak bezproblémový chod s kódovaním programov). Táto možnosť je možná vtedy, ak máte určite dobrú kvalitu signálu a problém od konvertora cez parabolu až do prijímača nie je. 

   • martin

    Dobry den mam rovnaky problem. Sila signalu je 90% a kvalita signalu 70-60% problem sa mi zacal prejavovat cca pred 3 dnami.  Dnes som skusal ladit parabolu ale ziadna zmena. Taktiez som nanovo spravil konektory.

    – Je mozne aby to sposoboval i satelitny prijimac? (opticum HD x402p).?
    – problem s LNB po mrazoch ktore sme tu posledne dni mali?

    dakujem

 • Helena

   dobrý deň, mám openbox X-800 a sedím nad ním už 2. deň. Našla som si viacero presných postupov a samozrejme som šla presne krok po kroku, no keď dám prehľadať (pričom mám všetky údaje správne) , po chvíli mi vypíše “ nič nového“, čiže mi nenájde absolutne žiaden program. Nerozumiem, kde môžem robiť chybu:( Ďakujem.

 • mirec

  Ked mam starší openbox ako ho mám preladiť?

 • Wolverin

  Zdravím, aj sa pridávam k väčšine „neznalých“. Mám sat. prímač Opticum HD x402P. Keď som manuálne naladil hodnoty, ktoré mi zaslal Skylink do e-mailu, tak mi nič nejde…
  Nedalo sa mi nastaviť FEC 5/6, pretože môj prímač to nemá. Skúšam aj automatické ladenie, ktoré trvá asi 45 min :-( a stále nič.
  Nevie mi prosím Vás niekto poradiť, čo robím zle?
  Ďakujem.

  • Radoslav74

   staci rucne ladenie na frekvencii 11836 mhz, 27500 a FEC auto. nastavuje sa to v menu-instalacia, alebo nastavenie anteny , alebo vyhladat kanal-musi tam byt v spodnom riadku pridat, alebo upravit TP“transponder“ tam sa zada frekvencia, symb. rych. a FEC

 • Lasmariana

  Dobry den, aj ja poprosim o pomoc. Zadala som vsetky potrebne parametre, programy mam nacitane v tabulke, ale ked ich otvorim, objavi sa mi len dole v modrom okienku informacia, co prave vysielaju, hodinu, priebeh programu a obrazovka je stale cierna. Neviem, kde som urobila chybu, vsetky parametre z tabulky mi sedia. Poradi mi niekto, prosim! Dakujem

  • programy máte naladené, signál tam je (keďže si načítalo EPG vysielanie) tak problém bude len s kódovaním. Nevyberali ste kartu a nevložili ju náhodou opačne? Prípadne nechajte na STV1 vložte a zasuňte kartu a počkajte 20 minút. Ak nie, môžem vám refreshnúť kartu a zaslať tieto informácie (čo prídu behom 20min). Niekedy to samo nechce prijísť do karty, hlavne keď nie je prijímač Skylink Ready alebo s dekóderom irdeto

 • Anonym

  Ahojte. Mam zariadenie OPTICUM HD x402p a som doslova zufala. Snazila som sa to dnes preladit ale viac menej som len skusala, vysledok je taky ze nechytim ani jeden kanal :-) Absolutne nic, ziaden signal.  Vobec sa tomu nerozumiem. Viete mi prosim napisat niekto presny postup pri tomto zariadeni? Budem vdacna. Dakujem.

  • ťažko povedať, keď je váš popis veľmi obšírny, môže sa to týkať všetkého. V prvom rade potrebujete mať signál (úroveň signálu musí byť vždy – to je spojenie s parabolou/konvertorom, kvalita signálu je už spojenie s družicou). Najskôr musíte vybrať v ladení družicu Astra 23,5°E a potom transpondér (to je frekvencia a ostatné potrebné parametre). Potom sa vám objaví (ak je správne nastavená parabola) aj kvalita signálu a môžete spustiť ladenie.

   • Liv27

    Signal mam dobry. Vcera som dala automaticke ladenie. Slovenske stanice a niektore aj ceske sa mi pekne naladili, padlo to az takmer na posledne miesta ale napr. nemam CT1, CT2 a taktiez sportove stanice a kopu zahranicnych.  Vyzera ze sa mi naladili len tie kde nastala zmena. No a ked prepinam tak sa mi vypisuje ze presuvam parabolu….to mi tiez nerobilo.

    • A máte motor? Ak nie vypnite pohyb v nastaveniach väčšinou to býva v jednom riadnu Diseqc/USALS/Motor/Nič. Teraz prípad druhý, ak máte motor, tak treba mať uloženú pozíciu pre naladené družice rovnakú. Aby vám nepísalo pohyb družice medzi slovenskými a českými programami. Cez víkend som bol u zákazníka, ktorý mal rovnaký problém SK programy išli ale CZ nie (teda iba niektoré Barandov, Nova) nešli však CT, ktoré majú frekvenciu 12525. Stačilo v menu motorom pohnúť a niekoľko stupňov na východ alebo na západ, jednoducho tak, aby bol signál silnejší, vtedy som preladil a CT začalo ísť. Vy ich máte naladené, nemusíte ich prelaďovať, stačí len vylepšiť pozíciu paraboly. Ak ste ladili SK programy, mohli ste s ňou máličko pohnúť. Pre slovenské a iné frekvencie úroveň a kvalita signálu stačí, pre iné (napríklad české) nemusí.

     • Liv27

      Ano motor mam. Skusim sa s tym teda dnes pohrat podla toho co ste napisali. Dakujem Vam zatial velmi pekne.
       

     • Liv27

      Ešte sa spýtam. Zistila som, že mi motor nemáme a máme ho vypnutý. Vy ale píšete, že ste boli  u zákazníka. Chcem sa teda spýtať, ste z Bratislavy? Koľko by stála vaša osobná návšteva a naladenie? Otec bol totiž v obchode kde sme si zakúpili zariadenie aj so satelitom a povedali mu, že oni na takéto blbosti nemajú čas, takže ak sa nám to nepodarí samým , budeme to musieť riešiť inak.

     • Nie som z BA, máme tam niekoľko satelitných kompletov, ale iba pri jedinej návšteve by sa vám to neoplatilo. Skúste si zohnať niekoho z vášho okolia. 

      Tá reakcia, čo ste napísali, sa vyskytuje hlavne u veľkých obchodných reťazcov, ktoré majú v záujme predávať a nie sa starať o zákazníkov. Držím palce, nech sa vám to podarí vyriešiť.

      Ak vypnete v nastaveniach motor, tak prijímač by nemal písať „otáčanie motorom“. Ak máte už prijímač úplne rozladený, tak ho vymažte a skúste celé preladiť znova. Avšak aby potom na mňa nebolo zle… ak si netrúfate, radšej si skúste niekoho zavolať, aby ste si to zbytočne neskomplikovali. Ak nemáte teda motor a anténa má pevnú pozíciu, tak tam sa stačí „hrať“/skúšať iba s preľadovaním. Nemusíte sa báť, že rozhasíte aj pozíciu antény (ako v prípade, keby ste mali motor).

 • Daria26

  Dobrý deň, ja mám problém s tým, že po preladení mi idú len slovenské programy, nie české. Pritom mám frekvencie nastavené dobre, lebo zadanú frekvenciu vidím pri jednotlivých programov. Myslím, že je zlé niečo so všeobecnými nastaveniami, ktoré sú nasledovné.
  Satelit: ASTRA 23,5 E
  LNB-Ttyp – univerzalny
  TP-index: 13/32
  DISEqC:1/4
  Otočné zariadenie: VYP
  22K: VYP
  0/12V: VYP
  Polarizácia: horizontálne
  Toneburst:VYP
  LNB-napätie: ZAP
  Môžte mi prosím poradiť, čo mám zle?
  Ďakujem.

  • Nemôžete zmeniť frekvenciu, keď ste nastavení na českej. Musíte pridať nový TP. Inak sa stane, že po preladení vám nepôjdu česi, opačne ak slovenskú frekvenciu prepíšete na českú nepôjdu slováci. Tento problém som mal pri prijímačoch Homecast, ale môžu to robiť aj iné. Treba si dať na to pozor.

   • Daria26

    Vďaka za odpoveď. Cez víkend som opäť skúšala niečo ladiť, no a už mi idú všetky programy okrem CT1 a CT2, tie v zozname vôbec niesú. Skylink mám inštalovaný v r. 2010, takže nemôže sa jednať o platenú doobjednávku týchto dvoch programov, ako bolo niekde avizované.

    • To bolo ešte na starých kartách s číslom 01976……..
     pozrite o 5 komentárov vyššie v odpovedi na Liv27 tam sme toto riešili. Možno to bude podobný prípad.

 • Janci-tn

  poradi niekdo ako preladit sat.primac:SatElita 2000HD,prosim 

 • Hena bacova

  mame hd box amiko 7900. a i tak nam nejdu ziadne programy v dvbs 2, asi mam pokazeny box.vsetky ostatne programy su ok.

  • ak ide o HD prijímač, nemal by mať problém s prijímom týchto programov.

 • Specularmaster

  Zdravím,
  Ak si nastavím parametre družice astra23,5 na kmitočet 11836,H, fec na
  5/6 a symbol na 27500,  tak mi síce fungujú slovenské programy, ktoré sú
  v prvej tabuľke, ale naopak nefungujú všetky čt,  primy, ocko a
  barandov, ktoré sa nachádzajú na inej frekvencii(12525,V,3/4, 27500). To si musím zakaždým meniť parametre družice ak chcem sledovať raz čt24 a inokedy markízu ?? Vďaka za odpoveď..

 • Anonym

  Dobrý den,chcem sa Vás spýtat,máme jeden satelit a dve karty na dvoch prijímačoch.Jeden funguje bez problémov,na druhom prijímači začne po pár minutách mrznut obraz a potom vypíše žiadny signál,žiadna služba.Ked open box reštartnem,že ho vypnem zo zásuvky a nanovo zapnem,tak programy naskočia.Ale len na pár minut zas.Viete mi poradit v čom môže byt problém?? Dakujem.

 • Anonym

  Dobry vecer,

  podobny problem ako maju ostatni. Poprosim o radu. Vsetko nastavene, kanaly najdene aj ceske aj slovenske, no zial, mi pri kazdom vypisuje „Kodovany kanal“. Volal som do Sky link, kde povedali, ze poslu nove pakety, no nejako to nezabralo. Nejaka ina rada?

  Diky moc!

 • Milosquo

  Poradte mi prosim. 
  Ak si chcem naladit zakladne slovenske a ceske programy, je potrebne nastavit novu druzicu ASTRA 3B a tam nasledne nastavit TP (transponder)?? Alebo staci pridat TP s prislusnymi parametrami na ASTRA 3A?? (kedze su pod rovnakym uhlom 23,5°E)

  • Andy Synák

    Netreba pridávať družicu. Stačí pridať TP a potom ho dať vyhľadať.

 • Petra

  Dobry den,  mam rovnaky problem ako Jozufo, vsetky kanaly najdene ale su kodovane.  Ja ked som ich prvykrat naladila, tak mi isli vidiet vsetky, potom som dekoder vypla, hned zase zapla a uz mi to zablokovalo vsetko. Teraz ked si zapnem napr. Markizu, tak mi dole vyhodi, aky prave bezi program, ale obrazovka cierna… Zijem v zahranici, takze bohuzial si ani nemozem zavolat technika, aby mi to naladil. Nebude nejaky problem v karte?

 • Adka

   ahojte,nenajde sa tu niekto z bb,kto by nam skocil naladit satelit?mama ma len brigadu, ja som na rodicovskej,segra studuje,este sa mi nestalo ze by som 1€ usetrila, nie to este aby som mala MINIMALNE 30€ pre pana technika
  som z Banskej Bystrice,Sladkovičova ul.  
  moje tc 0948455010

 • Vladislav Spavelko

  Zdravím. Po tom veľkom prelaďovaní programov mám slabší signál niektorých českých programov: Prima Family, ČT1, ČT2, Čt24, ČT4, NOE TV. Všetky tieto progrmy majú spoločný transpondér 12 525 MHz,  vertikálna polarizácia, FEC 3/4, symbolová rýchlosť 27 500. Kvalita ich signálu sa mi pohybuje medzi 40 až 60 %. Pred preladením bolo všetko v poriadku. Čím to môže byť ? Za skorú odpoveď ďakujem.
  Vlado

  • Chyba nie je u vás. Neviem momentálne, čo to spôsobuje, ale robí to na všetkých prijímačoch. Keď je anténa dobré nastavené je to presne tých 40-60% čo sa sledovať dá. Dúfam, že to čoskoro napravia. Ostatné frekvencie sú v poriadku.

 • Molcanjuraj

  jak mam naladit STV1  STV2…

 • Bynk

  Ahojte. Úspešne som preladil všetky staré programi a nahradil ich novými, mám Cs link a všetky české a slovenské idú v poriadku. Ale pred tým veľkým preladovaním som mal aj také exotické programy, bol tam nejaký iránsky kanál, vietnamsko-čínsky, tunisko, madarská duna, chorvátsky a pár dalších. O tieto všetky som tím preladením prišiel. Nie su už podporované alebo sa dajú ešte volajako naladiť naspäť? 

 • Janka Kvietkova

  Dobrý deň, ja mám tiež problém s tým, že mi obraz po určitej dobe zmizne, stačí len prepnúť program a ono sa to samo nahodí.Ale o minútku obraz zmizne zas… Bolo mi povedané, že treba vymeniť prijímač. Ale napr. česká karta mi ide na tom prijímači úplne v pohode.Neviete, čo by s tým mohlo byť??

  • to je chyba v kódovaní. Karty CSlink ešte beží na Cryptoworks, zatiaľ čo Skylink na Irdeto. Ak máte voľný CI slot v prijímači, treba do neho zakúpiť CAM modul Irdeto. Ak voľnú šachtu nemáte, treba vymeniť prijímač.

 • Ludvik71

  Dobry den takze dalsi problem s  druzici astra 23,5 -bydlime v britanii a zakoupil sem si satelitni prijimac amico 550+skylink kartu,nemohu vubec najit zadne programy ceske ani slovenske,zkousek sem nepreberne mnozstvi seqenci–napr:12,525 V -astra 23,5 signal 90/90,ale jakmile zpusti hledani porad tam nachazi jen britske programy a nemecke,nase ani TUK!
  Potom sem zkousel vsechny mozne transpordery na kterych bezi ceske a slovenske programy signal porad 90/90 ,ale ani pamatka po nasich programech,parabolu mam 90 cm,jeden LNB a neni to motorovana parabola,parabolu mam 8 metru vysoko od zeme predemnou zadna prekazka—tak a ted sem zvedav kde soudruzi z NDR udelali chybu,umi nekdo poradit,hlavne my neradte at si zavolam servismana protoze tady sou uplny mantaci co se tyce jinejch druzic–Ludva diky 

  • Tak toto je riadny oriešok. Výška paraboly od zeme nemá vplyv na signál, to môžeme úplne vylúčiť. Veľkosť paraboly by mala byť postačujúca, ale neviem vám povedať eleváciu. No podľa toho, že signál máte, tak asi ste trafili družice, lenže teraz ktorú. Niektoré frekvencie sa zhodujú, napríklad TA3 mi nájde aj na 19,2°E dám preladiť a nájde iba zahraničné. To je však malo prípadov, ak ste skúšali naozaj viac našich frekvencií a na každej ste mali signál ale pri spustení ladenia vám ich nenašlo, tak to je veľmi zvláštne. Ťažko poradiť, jediný postup ako by som na to šiel, je skúšať na slovenskej frekvencii 11836 hýbať parabolou a vyhľadávať…ak budete na 23,5°E tak vám to musí nájsť. Ale musí je veľký pán, nemusí ešte väčší….držím palce pri hľadaní. Pozrite susedov ako majú natočené paraboly a ak majú anglické programy (možno nejaký ten Eurobird), nemalo by to byť ďaleko od našej astry 23,5.

 • Haviar11

  nemam signal neviem naladit programy ,neviem ako mam najst automaticke vyhladavanie prosim podrobny navod 

 • jana

   dobry den chcem sa opytat preco nam vypadava signal .Vsetko ide dobre vsetka programy a ked zacne prsat koniec ani jeden Slovensky program nejde alebo kockuje.dakujem

  • tak to je jednoznačne slabá úroveň signálu. Je treba nastaviť lepšie parabolu. Čím viac nastavíte, tým neskôr vám vypadne. Ale pri prietrži mračien nepomôže ani 100cm parabola. Ale ak vám to vypadáva aj pri obyčajnej slabej prehánke, tak bude pravdepodobne slabší signál.

 • Rajnoha

  maťe niekoho kto mi preladí v obci Zohor?

 • Fugas

  Chcem sa spytat ako je mozne, ze mi slovenske programy 11836 obcas kockuju, obcas idu cisto. Dosahujem 45-55 % kvalitu na Astre 23,5. Ceske kanaly ako Prima, Nova, CT idu bez chyby.
  Mam Amiko S550 a CS link. Moze za to kodovanie ?

  • Tento problém je často v polohe konvertora. Slováci sú Horizont a Česi Vertical. Skúske jemne pohýbať (lepšie povedané pootáčať) konvertorom v parabole…mohlo by to prestať. Pretože kvalita je dostačujúca, ale aj tak je realtívne nízka. V prípade prehánky vám to môže kedykoľvek celé vypadnúť. Niekedy však prijímače neukazujú presne silu a kvalitu signálu…

   • Fugas

    Dik za radu, skusal som – nepomohlo. Akurat sa rapidne znizila sila a kvalita signalu. Odskusal som aj iny typ prijimaca a robi to to iste. Novy prijimac ukazuje signal okolo 70% s kvalitou 65%. Len by ma zaujimalo ako je to mozne, ze cez den mi to kockuje a vypadava a ked zajde slnko, zlepsuje sa to a neskor to ide uplne bez chyby. Asi budem musiet pozerat iba po nociach :)

 • Marcela

  Nachadzam sa v anglicku presne v richmonde a neviem nijak najst astru mam skylink kartu a homecastku parabolu 45cm uz mam nastavene programy ale tu mi nechcu naskocit ani signal neviem najst aby som si to sama skontrolovala skusite mi nejako pomoct alebo potrebujem radsej na to firmu?

  • Odporúčam aspoň (minimálne) 80cm parabolu (pre istotu ale 100+), aj keď na niektorých grafoch, hlavne na tých, kde je Astra 23,5B (kde sú slovenské programy) je odporúčaná aj 60cm. No tá vaša nespĺňa ani minimálny štandard a na okrajovej časti vysielania si myslím, že ak nechcete aby vám to vypadávalo, a vôbec ste to našli, použite väčšiu parabolu…Ak by to váš problém nevyriešilo, tak potom zavolajte odborníkov.

 • Marko

  Dobry den,
  vsetko v pohode fungovalo, ceske, slovenske, nemecke …. Pred trom dnami som chcel prehodit na slovenskom kanali zvukovu stopu na povodnu. Zrazu sa obrazovka zazelenala a vsetko sa zaseklo. Ked som vypol a zapol prijimac (topfield 7700 hsci), vsetko bolo zresetovane. tak som zacal ladit. a vysledok: mam problem ako vacsina hore pisucich, vyhlada mi to vsetky mozne nemecke ci ine programy, ale slovenske ani ceske ani tuk. Som napojeny na satelit, ktory mame spolocny pre cely dom, mam skylink – este tu kartu 034….
  Neviete v com to moze byt?

 • Mita

  kupili sme na slovensku kompletny set Receiver AlmaS2000 Series) od skylinku. skusali sme to nadstavit, a ked sa nam to konecne podarilo, boli tie programy blokovane. tak sme to resetovali a vtedy sa nam v zozname satelitov vymazala aj astra 3a. teraz chytim s parametrami 23,5 E iba Thor 2. Daju sa tam naladit tiez slovenke programy?, lebo nam sa to zatial nepodarilo. Alebo musim nejako vyhladat Astru a ako?

 • Monika

  Dobrý deň,
  mame satelit Illusion M2SII, menili sme kartu sky link vymena – cez všeobecné vyhľadávanie dam vyhľadať jednotlivé stanice, alebo to skusim aj cez konkretny transponder – programy mi nacita, oznacim ich a dam ich ulozit, pojdem do satelitov – dam si ALL alebo konkretne Astru 3A a tam ich nemam – cize vyhladat mi to vyhlada aj obraz naskoci ale ked to dam ulozit, tak to vobec nemam. Teda nemam ceske a slovenske programy- jedine co mi ulozi je TA3. Prosim o radu. 

 • Vlado1402

  nejde mi kopec programov aj stv mi nejde inak joj markiza aj ceske mi idu kde je problem

 • Niva10

  prosim vas najskor mi islo vsetko v pohode..teraz mam satelit na inom mieste dnes som to chcela naistalovat ale stale mi pise sila signau 45% a kvalita iba 5% neviete mi poradit prosim vas? Dakujem

  • 5% je nepostačujúca kvalita…ale podľa mňa tam máte 0% – niektoré prijímače takto ukazujú aj keď sú úplne bez signálu. Musíte si nájsť správnu pozíciu a dostať z toho čo najlepšiu kvalitu signálu. Pozor však na iné družice, na niektorých sa frekvencia zhoduje a môžu vám ukazovať dobrý signál, ale naše programy vám nepôjdu. V tom prípade musíte hľadať ďalej, až nájdete tú správnu Astru 23,5°E

   • Niva10

    A nemoze byt chyba v prijimaci? Mam opticum x 80.. Skusala som iny prijimac z polsatu a signal som mala ovela vacsi

    • Niva10

     Mozete mi napisat aky uhol ma mat satelit a na aky stupen mam dat to biele ocko? Eurobird eutel sat chytam krasne

     • Ak máte dobrý signál na EuroBirde 28°E tak to by malo byť v poriadku a s parabolou stačí hýbať horizontálne na západ o Eurobirdu. Uhol je individuálny podľa polohy na SR je to približne 40-45° Elevácia. 

 • Zupcan Peto

  Dobrý deň, nastavila som všetko podla toho , ako uvádzate,astra 23,5 , transponder mám tiež na 11836 a 27 500…. teraz mi však vypísalo, že uroven signalu nie je žiadna. Žijem v Nemecku, máme parabolu , pevný satelit, spoločný s nemeckými susedmi. Ďakujem za radu

 • Scepkovci009

  Dobry den nejde mi naladit tv Paprika. Neviete mi poradit preco?? Dakujem

  • Zdravím, je dosť možné, že vám ho prijímač nenaladí, pretože práve Paprika sa vysiela v DVB-S2 čo je norma ako na HD programy, aj keď samotná paprika HD nie je. Musíte mať preto HD prijímač. Máte?

 • Niche Dj

  dobry den mame taky to problem mame vsetko dobre naledene na satelite ale dnes sme vyhladavali novy program fooor vynaslo to ale zase sa nam stratili slovenske programy sme zufali preco satelit nevyhladal aj slovenske programy zijeme vo velkej britanii 3 roky a vobec sa nam to nestalo mame aj zakupeny novy satelit DEWAY pomozte nam dakujem

 • Vladox

  Cauko prosim vas mame satelit opensat 7700x a programy od skylink. Vseko islo v pohode aj programy aj kartu sme davali novu a zdna na den zacalo vypisovat ze zakodovane kanaly. Ako ta3 a ocko idu aj trasfery by mali byt v pohode a neviem v com by to mohlo byt.

 • dana

  mam skylink a uz parkrat sa mi stalo, ze mi programy STV1,STV2,DOMA,DAJTO,JOJ,JOJ PLUS,TA3 uplne prehodilo niekde inde, dneska sa mi tieto programy ani nepodarilo najst, tak sa chcem spytat, ako postupovat.

  • Toto robia skylink ready prijímače, ktoré majú funkciu automatického nájdenia programov bez toho, že by ste ladili prijímač…ten ich však nehodí niekde daleko…akurát ich prehodí a dá najskôr CZ až potom SK programy…. váš problém bude asi niekde inde…mohlo by pomôcť preinštalovanie softvéru/firmvéru na príjímači. Aký máte prijímač?

 • Barbora

  Ja som z toho uplny debil.. chcem zoradit programy, nech nemam 5 krat CT 24 po sebe a dat tomu nejaky system ale vsade su len kody a transpondery ci co… Boze v jednoduchosti je krasa.. ! Prosim pomoc

  • Musíte v menu Editácia programov alebo Úprava kanálov roztriediť podľa svojich predstáv. Je to rôzne, každý prímač to má inak, ale v každom sa to dá. ;) Verím, že ste už však problém dávno vyriešili :)

 • Monika

  Dobry den, prosim vas…co robim zle ..ked manualne nastavim frekvenciu, symbolovu rychlost, polarizaciu…a ostatne ako napr. Kmitocet, FEC, atd….sa mi neda nastavit, pretoze to nemam kde uviest …A ked uz aspon tieto tri udaje uvediem…ulozim….a chcem nastavit dalsi program…tak mi pred ulozenim napise ze „TP uz existuje“ a vrati ma spat bez ulozenia….Cize programy, kt. maju rovnake parametre…sa nedaju ulozit …..Ja uz vazne neviem co s tym…idem krok zs krokom…no toto sa mi nejako nedari. Vopred dakujem za radu :)

  • Ak je problém s pridávaním novej frekvencie, skúste napríklad namuálne vyhľadávanie akejkoľvek funkčnej frekvencie, napríklad čo vás ide a zvoľte Vyhľadávanie siete alebo NIT zapnuté. Vtedy aj keď zvolíte iba jednu frekvenciu prejde celú družicu a prijímač si nájde nové frekvencie sám.

   Ak vám TP už existuje a po jeho preladení vám nenájde požadované družice, môže byť aj situácia, že sa nenachádzate na správnej pozícii…

 • Anežka

  zdravím, mám prosbu, ako si preladím teraz dajto a domu. skúšam to ale zabudla som postup. mám openbox x 810 a amiko . som laik a tak prosím ak niekto má čas poradiť mi budem veľmi rada